top of page

          Uczniowie klas 1- 4 wzięli udział w akcji ,, Żyj świadomie bez przemocy. ” Cel akcji: umiejętnie reagować, widząc poniżanie innego człowieka oraz nie być obojętnym na ludzką krzywdę.

                             ZA MŁODU ĆWICZYSZ, NA STAROŚĆ NIE POŻAŁUJESZ !

     

         Podczas pandemii zostaliśmy w domu, ale dla uczniów 2 i 3 klasy  naszej szkoły wcale nie oznacza to, że mamy mniej ruchu. Uczniowie w ramach projektu „Zdrowie przez cały 2021 rok” aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczą w lekcjach WF, wykonując  różne ćwiczenia.  Hasłem  marca  było „Za młodu ćwiczysz, na starość nie pożałujesz”, więc uczniowie przez cały miesiąc intensywnie ćwiczyli nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego, ale również podczas lekcji w Zoomie. Wykonywali przeróżne ćwiczenia na umocnienie mięśni rąk i nóg, różnego rodzaju ćwiczenia z piłką, skakanką, okręgiem,  maskotkami, balonem i  ćwiczyli jazdę rowerem, hulajnogą.  Dużo czasu spędzali na świeżym powietrzu,  pokonując terenowe przeszkody, spacerując po lesie lub parku. Do tego projektu zostali również zaangażowani rodzice, którzy chętnie wykonywali ćwiczenia w parach ze swymi pociechami. Nasi uczniowie  doskonale wiedzą, że aktywność fizyczna to jeden z głównych składników zdrowego stylu życia, a także jak  pożytecznie możno spędzić czas wolny z rodziną na świeżym powietrzu  lub w domu.

            Nasi przedszkolacy oraz wychowawczynie biorą udział w projekcie

" Zrób palmę Wielkanocną - symbol zdrowia i szczęścia ".

 Oto migawki z zajęć grup przedszkolnych ,, Biedronki", ,, Pszczółki" i ,, Motylki" .

               Wychowankowie grupy "Krasnoludki"  przyszykowały pracę na konkurs ,, Kompozycja Wielkanocna”. Mamy nadzieję, że dobrze zaprezentujemy nasze przedszkole. (Grupa wiekowa-5 lat)

                W ramach Tygodnia Nauk Ścisłych i Przyrodniczych uczniowie klas 5-6 wzięli udział w konkursie szkolnym ,,Czy jestem EKO?" Wykonywali różne zadania (m.in. układali puzzle, rozwiązywali krzyżówki, rysowali ziemie za pomocą mleka, farb i płynu do mycia naczyń, tworzyli własne filmiki proekologiczne), których celem było kształtowanie właściwych postaw ekologicznych.

I miejsce w konkursie zajęła Emilia Kaušinytė (kl.5),

II Alina Szukszto (kl. 6),

III Ewelina Lipnevičiūtė i Agata Szukszto (kl. 5).

Gratulacje!

Poniżej przedstawiamy filmik zwyciężczyni konkursu:

palma.jpg

         Gratulujemy zwycięzcom konkursu " TARPTAUTINIO MOKINIŲ DRAUGYSTĖS KORTELIŲ KONKURSAS - PARODA „ GERŲ EMOCIJŲ VIRUSAS ““.

Dawid Adam Stankiewicz 4 kl., Daniel Zarecz, 5kl.

Martin Mieczkowskij, 6kl. Erika Skripkina, 7kl.

Adela Orłowska, 8 kl.

Konkurso-parodos "Gerų emocijų virusas" knygos nuorodą -

https://read.bookcreator.com/VYFfn.../NNneabu5RtKGjzr8qgu7eg 

emocijos.jpg

             W ramach tygodnia nauk ścisłych lekcja muzyki w 5 klasie wyglądała inaczej. Temat lekcji "Muzyka na szklankach" . Cel doświadczeń: Jak ilość wody w naczyniu wpływa na wysokość dźwięków? Tego jak ilość wody wpływa na dźwięk uczniowie i doświadczyli.

Serdecznie dziękuję dla uczniów 5 kl. za piękne muzykowanie w doświadczeniu.

           Kovo 23 dieną 5 klasės mokiniai dalyvavo virtualioje pamokoje „ Pirmieji savarankiški finansiniai sprendimai “ iš „Swedbank“ Finansų Laboratorijos. Mokiniai susitiko su „Swedbank“ darbuotoja Alma, kuri įdomiai ir suprantamai paaiškino, kaip pinigai atsiranda tėvų piniginėse, negailėjo patarimų kalbėdama apie taupymą bei skolinimąsi. Ji rėmėsi ir žiniomis iš mokinių asmeninės patirties. Žinias įtvirtinome protmūšyje naudodamiesi programėle „ kahoot.it “. Penktokai buvo ne tik klausytojai, bet ir aktyvūs dalyviai.

           Dėkojame už įdomią pamoką, pasimokėme ir pagilinome finansinio raštingumo žinias.

finansai.jpg

             22 marca uczniowie 8 klasy uczyli się matematyki poza domem.

Celem lekcji było integracja kilku dziedzin – informatyki, matematyki, fizyki i wychowania fizycznego. Uczniowie zainstalowali w telefonie aplikację, za pomocą której mogli zmierzyć dane o wykonywanej aktywności fizycznej. Podczas lekcji matematyki musieli wyjść z domu i wykonać jakąkolwiek aktywność fizyczną: spacer, bieganie, jazda na rowerze itd. Po wykonaniu ćwiczeń odczytali dane z aplikacji, czyli czas aktywności i przebytą odległość, po czym mieli za zadanie zamienić jednostki czasu i odległości oraz obliczyć prędkość w różnych jednostkach.

            Dzięki wykonanym zadaniom, uczniowie przekonali się, że matematyka jest nie tylko w zeszycie, ale w naszym codziennym życiu. W dzisiejszych warunkach nauki zdalnej mieliśmy też wspaniałą okazję wyjścia z domu i zażycia odrobiny ruchu, co jest niezwykle korzystne dla zdrowia.

               21 marca kolorowe skarpetki na stopach oznaczają "kocham cię takim, jakim jesteś "!

Pomimo koronawirusa (a może nawet wbrew epidemii), chociaż nie jesteśmy razem, a może jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek, nadal pozostajemy jedną społecznością szkolną i pielęgnujemy w sobie CZŁOWIECZEŃSTWO.

                Dlatego nasi uczniowie okazali solidarność z osobami z zespołem Downa i przyłączyli się do akcji : „ Dzień Kolorowej Skarpetki ”. Tak niepozorna czynność jak założenie różnych kolorowych skarpetek potwierdza przekonanie, że choć każdy z nas jest inny, wszyscy są równi .To indywidualność ludzka czyni ten świat pięknym, bardziej kolorowym, interesującym i inspirującym.

          GRATULACJE dla Adeli Orłowskiej, uczennicy klasy 8 za zajęcie czołowego II miejsca w republikańskim konkursie „Vaikų linijos kampanijos BE PATYČIŲ konkursas „ Praleidžiu progą pasityčioti “.

Apsikeisk vietomis # Pajusk pasekmės.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=bepatyciu...

be patyciu.jpg

          Wszyscy jesteśmy różni ale Tacy Sami! Pragniemy szacunku, miłości i tolerancji.Właśnie dlatego w tym roku grupa "Krasnoludki" włączyła się w obchody „Dnia Kolorowej Skarpetki”, czyli Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Podczas krótkiej pogadanki udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność, i różnorodność jest rzeczą naturalną. Wszystkie przedszkolaki brały udział w akcji poprzez założenie skarpetek w różnych, wesołych kolorach – w paski, w kropki, pstrokate, a najlepiej nie do pary. Im bardziej oryginalnie, tym lepiej. Ten spontaniczny, niecodzienny gest miał na celu zamanifestowanie jedności, szacunku i koleżeństwa !

         19 marca dzieci grup „Biedronki” , „Pszczółki” i „Motylki” przyszły do przedszkola w dwóch różnych kolorowych skarpetkach. W ten sposób właśnie włączyliśmy się w obchody „Dnia Kolorowej Skarpetki”. Dzięki takiemu zachowaniu wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność tych osób i pragniemy zaoferować im naszą przyjaźń i wsparcie. Przy tej okazji rozmawialiśmy na temat relacji koleżeńskich, jak również inności. Przedszkolacy z wychowawczyniami przygotowały kolorowe skarpetki w wersji plastycznej. Uczymy się od najmłodszych lat tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Bo każdy jest WYJĄTKOWY !

          Dziękujemy Rodzicom za dołączenie się do akcji oraz pomoc w przygotowaniu różnych skarpetek na stopki naszych przedszkolaków.

             17 marca dzieci z grupy przedszkolnej "Krasnoludki" uczestniczyły w projekcie

pt. „ Bohaterowie wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima ”.

            Głównym celem projektu było przybliżenie dzieciom postaci znakomitych poetów – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, zapoznanie z ich twórczością i zachęcanie dzieci do słuchania wierszy. W ramach projektu odbyło się zajęcie poświęcone twórczości najpopularniejszych autorów wierszy dla dzieci. Na zajęciu dzieci zapoznawały się z najbardziej znanymi wierszami Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści utworów, starały się poznać, zapamiętać postaci z wierszy. Podczas zajęcia, dzieci rozwijały umiejętność zgodnego współdziałania w zespole, ponieważ wykonywały grupową pracę plastyczną pt. ,, Na Straganie”.

            Grupy przedszkolne uczestniczyły w wirtualnej wystawie rysunków pt. „Bohaterowie wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima”. Grupa „Motylki" wykonała pracę „Hipopotam”, „Biedronki” – „Małpa”, „Pszczółki” – „Stonoga”.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu " Logo Polskiej Szkoły Wirtualnej na Litwie ".

Daniel Zarecz , 5 kl.

Mark Sinkiewicz , 6 kl.

Sebastjan Płatkowski , 9 kl.

logo.jpg

        Uczniowie klas 5-9 wzięli udział w akcji ,,Miesiąc bez przemocy. Nie zamykaj oczu na zło.”Cel akcji- umiejętnie reagować, widząc poniżanie innego człowieka oraz nie być obojętnym na ludzką krzywdę.

             Nuo 1990 m. prabėgę metai, tai tik blyksnis tautos istorijoje, tačiau mums ir ateities kartoms - tai tikros laisvės gurkšnis, jėgos šaltinis, vilties žiburys. Prisiminkime, kad valstybę auginame kasdien ir kiekvienas!

                                                        Su Kovo 11-ąja!

         10 marca, w grupie "Krasnoludki" uroczyście uczczono Dzień Niepodległości Litwy. 

Poznaliśmy symbole narodowe Litwy, oglądaliśmy legendę o ,, Żelaznym Wilku”, uczyliśmy się stać w pozycji ,, na baczność”, by z powagą i skupieniem wysłuchać hymnu  Litwy. Na zakończenie, własnoręcznie wykonanymi ozdobami, upiększyliśmy drzewko-symbolizujące naszą miłość Litwie. 

              Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių „Boružėlės“, „Bitutės“ ir „Drugeliai“ ugdytiniai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Pedagogai kvietė mažuosius pasidomėti kokia graži yra mūsų Lietuva. Vaikai kūrė įvairius kūrybinius darbelius simbolizuojančius Lietuvos trispalvę. Kartu su ugdytiniais dalyvaujame respublikinėje kūrybinių darbų fotografijų virtualioje parodoje “Papuoškime ąžuolus laisvės paukščiais”. Tam tikslui, vaikai kūrė paukščius, kuriais papuošė medžius mokyklos teritorijoje.

APIE SPALVAS IR DAIKTUS

         Kovo 10 dieną, trečiadienį 2 klasės mokiniai kartu su mokytoja S. Novikova dalyvavo edukacinėje paskaitoje „ Apie spalvas ir daiktus“. Virtualiai aplankė Nacionalinę dailės galeriją, Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje.

Mokėsi spalvų ir daiktų kalbos. Virtualiai pasivaikščiojo po muziejaus sales, pamatė spalvingus paveikslus. Sukūrė savo natiurmortus.

Ačiū už įdomią paskaitą.

Marzec czasem wiosną dmucha,

Czasem jednak zawierucha,

Jednak w jednym marca dniu

Słońce świeci tam i tu,

Bo to dzień szczególny jest

Dniem Kobiet nazywa się !

Wszystkim Paniom: małym i dużym

nawet, gdy się słońce chmurzy.

Przedszkolacy dzisiaj ślą życzenia:

Radości, uśmiechu i marzeń spełnienia !

GRATULACJE dla Adeli Orłowskiej, uczennicy 8 klasy za zajęcie czołowego II miejsca w rejonowej olimpiadzie z plastyki. Gratulujemy pani Czesławie Lachowicz.

             Kovo 4 dieną 3 ir 4 klasės mokiniai su mokytojomis B. Geglis ir A. Černiavskaja dalyvavo nuotolinėje finansų laboratorijos pamokoje ,, Susipažinkime su pinigais ‘‘. Pamoką vedė Finansų laboratorijos mokytojas Simonas Urbonas.

Euras ne visada buvo mūsų valiuta. Tad kokia valiuta senovėje buvo atsiskaitoma už savo pirkinius? Kokių dar pinigų be euro turėjo lietuviai? Ar tokia pat valiuta naudojasi užsienio šalių gyventojai? Į visus šiuos klausimus atsakė mokytojas Simonas ir padarė tai linksmai ir nuotaikingai. Vaikai išgirdo daug naudingų patarimų, kodėl verta taupyti, iš kur į tėvelių piniginę atkeliauja pinigai, pinigų vertę, diskutavo apie akcijas, poreikius, norus ir galimybes.

edukacija.jpg

            Kovo 4 dieną – ketvirtadienį – 7, 8 ir 9 klasės moksleiviai drauge su mokytojais F. Valiučko ir A. Černiavskaja dalyvavo edukacijoje – paskaitoje „Žmogus ir gamta – natūralūs ir mūsų sukelti pavojai“, kurią vedė geologijos mokslų daktaras Jonas Šečkus – Vytauto Didžiojo universiteto , Klaipėdos universiteto dėstytojas bei kelionių agentūros „Geologo kelionės“ įkūrėjas bei vadovas.

Paskaitoje apie žemės formavimąsi, vandens telkinių ir vandenynų atsiradimą, uolienų, kalnų, atodangų bei kitų gamtos objektų atsiradimą, žmogaus atsiradimą lektorius Jonas Šečkus naudojo be galo informatyvias nuotraukas, lenteles, grafikus. Medžiaga buvo perteikta patraukliai ir suprantamai. Geografijos, fizikos, astronomijos žinios, iliustruotos pavyzdžiais, tikrai nepaliko abejingų.

Didelis dėmesys paskaitoje buvo skirtas žmogaus santykiui su gamta, galimybėms išsaugoti tuos gamtinius turtus, kuriuos turime.

            Tikrai džiaugiamės turėję galimybę išgirsti tokią įdomią paskaitą, pagilinti įvairias žinias bei suprasti žmogaus tikslą – saugoti gamtą ir jos išteklius.

eduka2.jpg

            Kovo  2 dieną 3 ir 5 klasės mokiniai su mokytojomis B. Geglis ir A. Černiavskaja dalyvavo Kultūros paso nuotolinės edukacijos užsiėmime : Vaizduotės lavinimo dirbtuvės „Išminkyk savo mintis“ su vaikų rašytoju ir iliustratoriumi Pauliumi Juodišiumi.

Vaizduotės lavinimo dirbtuvėse – kūrėme fantastinį pasaulį, jo veikėjus ir dėsnius. Sugalvojame jame problemų ir nuotykių grandinę, o paskui padėjome personažams ją išspręsti. Smagaus žaidimo metu įsitikinome, kad pasakų kūrimas yra rimtas darbas, o kūrybiškumo dėsnius galima pritaikyti ne tik kuriant istorijas, bet ir susidūrus su iššūkiais gyvenime. O galbūt problemos pasitelkus vaizduotę gali būti paverstos galimybėmis?

eduk..jpg

           Mokykloje vyksta Lietuvių kalbos dienos. Šeštos ir aštuntos klasių mokiniai dalyvavo konkurse - iliustravo frazeologizmą. Pirmąją vietą laimėjo Adelia Orlovska - ,, Auksinės rankos ",

antrą- Agnieška Krukovska- ,, Muilinti akis ", trečią- Martin Mečkovskij -,, Ištempti ausis ".

Sveikiname nugalėtojus.

 

Lietuvių kalb.vyresn. mokytoja Aldona Jurevičiūtė.

      Pamokų laikas

1 pamoka  8.30  – 9.15
2 pamoka  9.25  – 10.10
3 pamoka 10.30 – 11.15
4 pamoka 11.35 – 12.20
5 pamoka 12.40 – 13.25
6 pamoka 13.35 – 14.20
7 pamoka 14.30 – 15.15

  • Facebook
bottom of page