„ Podróże do krainy przyrody ”.
Wielkanoc tuż tuż...
3 kwietnia w naszej szkole odbył się dzień nauczania nietradycyjnego, poświęcony zbliżającemu się świętu Wielkanocy.
Wielkanoc uczniom, przeważnie tym najmłodszym, kojarzy się z różnokolorowymi pisankami, więc wśród uczniów klas początkowych była zorganizowana wystawa pisanek. Uczniowie samodzielnie lub z rodzicami dowolnie wybraną techniką wykonali piękne prace.
W pierwszej części nietradycyjnego dnia uczniowie klas 1-2 wyruszyli na zajęcie edukacyjne „Podróż smaolotem“. Drugą częścią były zajęcia grupami w klasie, w czasie których uczniowie wykazali swoją wiedzę o Wielkanocy.
Natomiast starszacy, uczniowie klas 3-5 mieli możliwość w tym dniu w Centrum nauczania nieformalnego zapoznać się niektórymi ptakami oraz dekorować jajka.
Na zakończenie tygodnia włąściciele najoryginalniejszych papierowych pisanek byli nagrodzeni symbolicznymi prezentami.
Gratulujemy drużynie klas 3-4 zajęcia 3 miejsca w rejonowych zawodach z warcabów, które odbyły się w naszej szkole 4 kwietnia.
Projekt “Teatr – przyjacielem i pomocnikiem”.
W naszej szkole dzieci bardzo często mają możliwość oglądać przedstawienia teatralne w wykonaniu aktorów (profesjonalistów). Jednak kontakt dzieci z teatrem to nie tylko oglądanie spektakli, ale przede wszystkim zabawa w teatr. Realizacja projektu „Teatr – przyjacielem i pomocnikiem”, który był zorganizowany przez żłobek – przedszkole w Mejszagole, przyczyniła się do tego, że i nasze grupy przedszkolne ,,Biedronki” i ,,Motylki” miały możliwość bliżej zapoznać się ze światem baśni.
Podczas realizacji projektu były wykorzystane różne metody teatralne, m. in.. improwizacja – zabawa ruchowo-naśladowcza „Jestem aktorem w krainie emocji”, drama – „Mały teatrzyk” – porozumiewanie się bez słów, pontonima – zabawa „Marionetki” – dzieci poruszają odpowiednią częścią ciała tj. głową i nogą, ręką i głową, robiliśmy kukiełki, gromadziliśmy rekwizyty teatralne tj.: kukiełki, sylwety, lalki, kostiumy, czapki, opaski, maski... Wykorzystując zebrane rekwizyty dzieci z wielką chęcią bawiły się w teatr. Grupa starsza na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przyszykowała improwizację bajki „Rzepka”. Na zapusty robiliśmy maski.
Po zrealizowaniu projektu mogę stwierdzić, że zabawa w teatr odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka, doskonali wyrazistą mowę, rozwija pamięć, pomaga przełamać nieśmiałość, uczy współdziałania w grupie, wyzwala aktywność.
Krystyna Ostrowska
Pamokų laikas
1 pamoka 8.30 – 9.15
2 pamoka 9.25 – 10.10
3 pamoka 10.30 – 11.15
4 pamoka 11.35 – 12.20
5 pamoka 12.40 – 13.25
6 pamoka 13.35 – 14.20
7 pamoka 14.30 – 15.15