top of page
Erika.jpg

 Nacionalinė švietimo agentūra kartu su partneriais vykdė projektą „Saugesnis internetas: draugiskasinternetas.lt III“ . Mūsų mokinė Erika Skripkina dalyvavo  kūrybiniame piešinių konkurse ir tapo laureate.

https://www.draugiskasinternetas.lt/skelbiame.../...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PODSUMOWANIE TYGODNIA JĘZYKA  POLSKIEGO

               

                W dniach 9-13 listopada przebiegł Tydzień Języka Polskiego. W ramach tego Tygodnia odbyło się wiele przedsięwzięć: akcja „Kocham Polskę”, zajęcia „Co wiem o Polsce?”, lekcja otwarta z języka polskiego w klasie 7. Uczniowie wykonywali plakaty propagujące język i kulturę polską. Na lekcjach muzyki dzieci słuchały oraz śpiewały polskie piosenki patriotyczne. Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie brali udział w Wielkim dyktandzie rzeszańskim, w którym I miejsce zdobyła uczennica klasy 7- Karolina Goginaszwili , II miejsce- Justyna Kuzmaitė (7 kl.), III miejsce- Erika Skripkina (7 kl.).

              Także uczniowie uczestniczyli w tygodniowym Turnieju Wiedzy o Języku Polskim. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I- klasy 5-6, kategoria II- klasy 7-9. W pierwszej kategorii wiekowej I miejsce zdobył Marcin Mieczkowski (6 kl.), II miejsce- Simona Kodis (5 kl.), III miejsce-Alina Szukszto (6 kl.). W drugiej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Justyna Kuzmaitė (7 kl.), II miejsce- Agnieszka Krukowska (8 kl.), III miejsce- Karolina Goginaszwili (7 kl.).

 

Gratulacje zwycięzcom!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie 8-9 klas na czele z panią od plastyki wzięli udział w konkursie kaligraficznym organizowany przez Muzeum Władysława Syrokomli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28 listopada w grupie "Biedronki" odbyło się zajęcie pt. "Czerwone jabłuszko". Oto migawki zajęcia.

                    W poniedziałek w grupie “Motylki” odbyło się zintegrowane zajęcie poświęcone zakończeniu jesieni. Tego dnia do naszej grupy zawitał Pan Ziemniak, który przyszykował  sporo zadań dla przedszkolaków.

Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania krótkiej bajki o ziemniaku w języku polskim, z której w prosty sposób dzieci dowiedziały się skąd on pochodzi. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat warzywa. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą na temat potraw wykonywanych z ziemniaków, ochoczo je wymieniając. Były też zabawy poświęcone naszemu gościu. Wykonaliśmy doświadczenie z ziemniakiem i udowodniliśmy, że plaster ziemniaka w solonej wodzie pływa.

Pan Ziemniak przyszykował zadania dla dzieci również w języku litewskim. Przedszkolacy razem z panią Gretą Wiedzińską słuchali bajki oraz recytowali wiersz o ziemniaku. Właśnie w taki sposób wzbogaciły słownictwo języka litewskiego nowymi wyrazami.

Na zakończenie zajęć, dzieci wykonały piękne prace plastyczne. Niespodzianką były ziemniaki ugotowane w mundurkach, które bardzo smakowały. Panie kucharki zadbały, aby w tym dniu dzieci miały okazję skosztować ciepłe i pyszne ziemniaczki.

Rodzice z dziećmi w domu wykonali prace o tematyce jesiennej „Ziemniaki - cudaki ”, w których głównym bohaterem był ziemniak. Bardzo dziękujemy dla rodziców i dzieci za zaangażowanie i piękne prace.

Zapraszamy do obejrzenia migawek.

                 26 listopada grupa "Pszczółki" wesoło pożegnała odchodzącą jesień. Przedszkolacy śpiewali jesienne piosenki, tańczyli, a na zakończenie wzięli udział w  jesiennej  foto-sesji.  Mieli wspaniałą zabawę. 

KOCHAM POLSKĘ

W Święto Niepodległości Polski - akcja uczniów klas 1-9

,,Kocham Polskę!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa „Biedronki”

            Nietypowe zajęcia z okazji Święta Niepodległości: „ 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości ”. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne, szacunek dla własnego państwa oraz poczucie tożsamości narodowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"                                                                               Dzień w patriotycznym nastroju

             W dniu 11 listopada w grupie „Motylki” obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości Polski. Podczas zajęć oglądaliśmy film edukacyjny o polskich symbolach narodowych, rozmawialiśmy o Polskim kraju i dlaczego to święto jest tak ważne. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy piosenki, które nawiązywały do naszego tematu. Głównym celem tego dnia było kształtowanie postawy szacunku do historii Polskiego kraju, symboli narodowych oraz poszerzanie wiedzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROJEKT “INTELIGENTNY SAMORZĄD – CHANGE THE GAME”.

         Nasza szkoła wiosną przystąpiła do udziału w projekcie organizowanym przez polską fundację Architects, której celem jest badanie poziomu zanieczyszczenia powietrza. W ramach projektu od fundatorów otrzymaliśmy czujnik pomiaru pyłu DustAir. Z jego pomocą mogliśmy codziennie badać poziom zanieczyszczeń powietrza cząsteczkami stałymi oraz badać jakość powietrza w pomieszczeniach IAQ (ang. Indoor Air Quality). Nasi uczniowie z wielką ciekawością i ochotą przystąpili do udziału w projekcie, codziennie mierząc poziom zanieczyszczenia powietrza, co jest odzwierciedlone na stronie internetowej organizatora, gdzie informacja o naszych codziennych pomiarach jest zapisywana. Niestety pandemia pokrzyżowała nasze plany. Projekt wystartował ponownie w październiku tego roku, dzięki temu nowi uczniowie mają szansę poznać i pracować nad tym projektem.

           11 listopada grupa "Pszczółki" świętowała Dzień Niepodległości Polski. Oglądaliśmy filmiki edukacyjne, poznaliśmy symbole narodowe, słuchaliśmy patriotyczne piosenki. Wykonaliśmy kwiatki w kolorze biało-czerwonym. Malowaliśmy dużą flagę Polski

projekt2.png
Projekt 1.png

Palą się znicze...

Przypominają,

Że ktoś odchodzi,

Inni zostają.

Pośród cmentarzy

Cichych uliczek

Jak wierna pamięć -

Palą się znicze...

Ryszard Przymus "Znicze"

         Dnia 23 października, przed Świętem Zmarłych klasy 5-10 wraz z wychowawcami wyruszyli na tradycyjne sprzątanie cmentarzu w Rzeszy. Po sprzątaniu przyszedł czas na zapalenie zniczy. W chwili zadumy zapalono znicze na opuszczonych grobach.

             BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

          W naszej tradycji zakorzeniło się, że Zaduszki to czas zadumy i smutku po utracie bliskich. Natomiast uroczystość Wszystkich Świętych, przypadająca na 1 listopada, jest jednym z radośniejszych świąt w kościele katolickim. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. św. Faustyny Kowalskiej w Rzeszy (rejon wileński) odbył się konkurs dla uczniów klas 1-5 pt. „Bal Wszystkich Świętych”. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy na temat życia wybranego świętego, jak również wykonanie jego stroju.
        Poprzedzając organizację Balu Wszystkich Świętych, na lekcjach religii katechetka s. Helena przedstawiła uczniom kilka sylwetek świętych wraz z krótkim życiorysem. Takie rozmowy o świętych były świetną okazją do tego, aby dzieciaki wybrały sobie postaci, za które się przebiorą, znajdując w ich życiorysach charakterystyczne elementy, które pomogą zrobić strój. „Bal Wszystkich Świętych” odbył się w szkole 21-22 października. Cieszył się sporym zainteresowaniem całej wspólnoty szkolnej. Uczniowie  przebrani w piękne i pomysłowe stroje opowiadali o swoim Aniele Stróżu lub o postaciach świętych, które przedstawiają ich stroje. Każde dziecko było sfilmowane, a filmik zostały zamieszczone na profilu szkolnym na Facebooku. Praca ucznia, która zbierze najwięcej polubień, otrzyma nagrodę.
       Ten konkurs był dobrym sposobem zrozumienia istoty dnia Wszystkich Świętych i  świetną okazją, by uczniowie przekonali się, że „każdy  może być świętym”, jak również wspaniałą zabawą zgodnie z tradycją chrześcijańską.

Lilia Ogint

      Pamokų laikas

1 pamoka  8.30  – 9.15
2 pamoka  9.25  – 10.10
3 pamoka 10.30 – 11.15
4 pamoka 11.35 – 12.20
5 pamoka 12.40 – 13.25
6 pamoka 13.35 – 14.20
7 pamoka 14.30 – 15.15

  • Facebook
bottom of page