top of page

DZIEŃ NAUCZYCIELA I PATRONA SZKOŁY

 

      5 października w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy  Dzień Patronki i Dzień Nauczyciela. W ramach uczczenia tych wspaniałych świąt uczniowie i nauczyciele wzięli udział w wielu przedsięwzięciach.

       Na szczególną uwagę zasługują konkursy plastyczne, w których najlepsze prace uczniów zostały odznaczone nagrodami. W tym samym dniu w miejscowym kościele pod wezwaniem św. Stanisława odbyła się msza święta ku czci naszej patronki, w której wzięli udział uczniowie, nauczyciele, a także społeczność całej szkoły.

       Pomimo tak wielu przedsięwzięć poświęconych św. Faustynie, uczniowie również pamiętali o swych nauczycielach w dniu ich święta. Już na progu szkoły witali ich uśmiechami i kwiatami. Poza tym, uczniowie złożyli uroczyste pozdrowienia swym pedagogom. W szkole panowała wspaniała atmosfera: na przerwach grała piękna muzyka, a lekcje były prowadzone przez uczniów starszych klas, którzy całkowicie przejęli role nauczycieli i przy okazji spróbowali tego zawodu.

       Oba święta zakończyły się koncertem w sali szkolnej, na którym Pani Dyrektor Lilia Sadajska złożyła piękne życzenia wszystkim nauczycielom, a także podziękowała uczniom za aktywny udział w uroczystościach szkolnych. Był to naprawdę niesamowity dzień, który  na długo pozostanie w pamięci!

Uroczysta Msza Święta w kościele pw. św. Stanisława w Rzeszy.

Święto Jesieni w Rzeszy

,,Spróbuj pokochać jesień z niesamowitymi urokami! Spójrz, ile piękna niesie obdarzając cię nowymi dniami!” (Tadeusz Karasiewicz)

W dniu 12 października w Szkole Podstawowej im. św. Faustyny Kowalskiej w Rzeszy odbyło się coroczne święto jesienne „Witamy Jesień“ w klasach 1–4. Uczniowie wraz z wychowawczyniami już od samego rana przystąpili do działania. Na początku zajęć zostały przeczytane przysłowia o jesieni, które naprowadzili uczniów na temat święta.

Aby wzbogacić wiedzę uczniów o jesieni, zaprezentowaliśmy film relaksyjny „Cudowna natura Jesieni“. Dzięki prezentacji „Złota jesień“ uczniowie dowiedzieli się, dlaczego jesienią liście zmieniają swoją barwę, dlaczego padają z drzewa, jak również dlaczego ptaki odlatują do ciepłych krajów i skąd wiedzą, że już czas na odlot. Przypomnieliśmy także o skarbach jesiennych, które możemy odnaleźć nie tylko w ogrodzie i sadzie, ale także w parku i lesie. Nie zapomnieliśmy o ogrodnikach i rolnikach, dla których jesień to okres wytężonej pracy, przygotowywania się do zimy.

Uczniowie pracując w zespołach wyszukiwali odpowiedzi na pytanie „Którego dnia się zaczyna jesień astronomiczna?“ w podanych zdaniach. Wykonywali pracę plastyczną pod tytułem „Widok Jesieni przez okno“. Praca plastyczna była niezwykła, dzieciaki musiały ułożyć widok jesieni tylko z kółek kolorowego papieru. Uczniom udało się wykazać emocje jesienne, a kółeczkowe prace plastyczne udały się znakomicie.

To jednak nie był koniec święta. Od samego rana uczniowie czekali na pokaz mód jesiennych. Uczniowie wraz z rodzicami przyszykowali stroje wykonane z owoców, wrzosów, kłosów, kwiatów i kolorowych liści. Stroje jesienne były bardzo pomysłowe i wyróżniały się twórczą nutką. Z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniowie obejrzeli pokaz mód jesiennych. Niewątpliwie był to bardzo udany debiut sceniczny dla każdego ucznia, o czym świadczyły salwy śmiechu kolegów i gromkie brawa rodziców.

Na zakończenie święta mieliśmy poczęstunek od rodziców pieczywa jesienne ze skarbów jesieni. Jesteśmy wdzięczni rodzicom za ich udział w święcie i współpracę z placówką.

Mamy nadzieję, że uczniowie klas początkowych pokochali jesień z niesamowitymi urokami i zauważyli jej piękno.

                                                                                                                          Nauczycielka nauczania poczatkowego Greta Wedzinska

26 października uczennice naszej szkoły Simona Kodis i Karina Kodis uczestniczyły w rejonowych eliminacjach XXVI Konkursu Recytatorskiego im. Adama Mickiewicza "Kresy"

 „ Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”.

Sprzątanie oraz zapalenie zniczy na cmentarzu w  Rzeszy.

27 pażdziernika uczniowie 9-10 klas razem z wychowawcą Czesławą Liachowicz zwiedzili cmentarz w Rzeszy. Jak co roku doglądają nadgrobek byłego pana Stanisława Sinkiewicza, którego dworek do dziś stoi w miejscowości Czerwony Dwór.

Kółko plastyczne ,,Tęcza", 1-4 kl.

Kółko prowadzi nauczyciel metodyk plastyki Czesława Lachowicz.

      Pamokų laikas

1 pamoka  8.30  – 9.15
2 pamoka  9.25  – 10.10
3 pamoka 10.30 – 11.15
4 pamoka 11.35 – 12.20
5 pamoka 12.40 – 13.25
6 pamoka 13.35 – 14.20
7 pamoka 14.30 – 15.15

  • Facebook
bottom of page